رویاهای من - آموزش ساخت تصاویر متحرک در Image Ready
آموزش ساخت تصاویر متحرک در Image Ready

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/1.png

مرحله ی اول:

آماده سازی شکل اولیه :

1- ایمیج ردی رو باز كرده و یك سند با ابعاد 150 در 150 پیكسل و با رزولیشن 72(دی پی آی ) و بصورت ترنسپرنت بسازید

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/2.png

2- یك دایره 20 در 20 پیكسل با ابزار Eliptical marquee Tool بسازید و درون آنرا مشكی كنید img]http://www.majidonline.com/images/Tutorials/img_ready_ani01_02_813.gif[/img]

3- یك كپی از آن تهیه كرده (Ctrl J ) و با نگه داشتن Shift Ctrl هشت مرتبه كلید Down Arrow را فشار دهید .سپس هر دو لایه را زنجیر كرده و با ابزار Move Tool به مركز تصویر بیاورید .

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/3.png

4- سپس كلیدهای Ctrl D را همزمان فشار داده و نهایتا از لایه ایجاد شده یك كپی هم ایجاد نمایید .بعد با Ctrl T و سپس با نگه داشتن كلید Shift آنرا 45 درجه بچرخانید . این كار را با لایه جدید هم تكرار كنید تا تعداد لایه ها به 4 عدد برسد .سپس همه لایه ها را با Ctrl Shift E به هم Merg كنید تا یك لایه واحد ایجاد گردد .آنرا Layer 1 بنامید.

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/4.png

5- حالا از این لایه 8 كپی گرفته و آنها را به ترتیب Layer 2 تا Layer 9 نامگذاری كنید .تك تك این لایه ها را از Layer 2 تا Layer 9 به ترتیب 5 درجه تا 40 درجه در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا نهایتا هر لایه نسبت به لایه شماره قبلی خود 5 درجه چرخیده باشد

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/5.png

مرحله ی دوم:

سه بعدی سازی و انیمیشن:


 
6- اكنون9 لایه جدید ساخته و بترتیب Frame 1 تا Frame 2 بنامید .حالا در پالت لایه ها لایه Frame 1 را زیر لایه Layer 1 و Frame 2 را زیر Layer 2 و ... قرار دهید .در نهایت پالت لایه های شما باید به صورت شكل 06 در آید
.

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/6.png

7- حالا عملیات زیر را باید برای همه لایه های Frame 1 تاFrame 9 انجام دهید :
)
من عملیات انجام شده بر روی لایه Frame 1 را توضیح داده ام - شما بر اساس مهارت خود در استفاده از نرم افزار فتوشاپ میتوانید در برخی از قسمتهای این مرحله برای جلوگیری از تكرار عملیات بر روی لایه های دیگر از Actions استفاده نمایید .(

در پالت لایه ها Frame 1 را فعال كرده و با نگه داشتن كلید Ctrl روی لایه Layer 1) البته در پالت لایه ها) كلیك كنید تا دور تا دور لایه به حالت انتخاب در آید .سپس در حالیكه لایه Frame 1 فعال است با ابزار سطل رنگ درون منطقه انتخاب شده را قرمز رنگ نمایید .بعد Ctrl D را فشار داده و لایه را از حالت انتخاب شده خارج كنید .
از منوی Layer>Layer Style گزینه Bevel and Emboss را انتخاب كنید .پس از انجام تنظیمات مناسب مثل شكل 07 روی Ok كلیك كنید .
)
تا زمانی كه این كار را برای تمام لایه های Frame 1-9 انجام نداده اید وارد مرحله بعد نشوید.(

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/7.png

8-  تمام لایه ها را به هم زنجیر كرده و بجز لایه فعال در پالت لایه ها بقیه لایه ها را Hiden كنید .
كلیدهای Ctrl T را فشار داده و همان كاری را انجام دهید كه در شكل 08 نشان داده شده است .سپس Enter را فشار داده و تمام لایه ها را از حالت زنجیر خارج كنید

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/8.png

9- این مرحله هم باید برای تمام لایه های Frame 1 تا Frame 2 انجام دهید :
لایه Frame 1 را فعال نموده و كلیدهای Ctrl Shift Left Arrow را همزمان فشار دهید . با این كار لایه Frame 1 را 10 پیكسل به چپ منتقل میكنید .حالا كلید های Ctrl Alt را پایین نگه داشته و 9 مرتبه كلید Right Arrow را فشار دهید . اكنون 9 لایه جدید را با لایه Frame 1 زنجیر كرده و در حالیكه Frame 1 فعال است Ctrl E را فشار دهید تا یك لایه واحد بنام Frame 1 باقی بماند .
)
تا زمانی كه این كار را برای تمام لایه های Frame 1-9 انجام نداده اید وارد مرحله بعد نشوید.(

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/9.png

10- پالت Animation را از منوی Window فعال كنید .علاوه بر یك فریمی كه در آن وجود دارد با باز كردن منوی پالت كه در بالا و سمت راست آن قرار دارد و كلیك كردن بر روی گزینه New Frame فریم دیگری ایجاد كنید . این كار را 7 بار دیگر هم تكرار كنید تا نهایتا 9 فریم در پالت انیمیشن وجود داشته باشد .


11-  حالا فریم 1 را در پالت انیمیشن فعال كرده و بعد چشم تمام لایه ها را برداشته (آنها را مخفی كنید) و فقط چشم لایه های Layer 1 و Frame 1 را باقی بگذارید .بعد فریم 2 را فعال كرده و كار قبلی را اینبار برای Layer 2 و Frame 2 تكرار كنید .بهمین ترتیب تا فریم 9 پیش بروید .
نهایتا كلید PLAY را در پالت انیمیشن كلیك كنید تا انیمیشن شما اجرا شود .
اكنون میتوانید تمام لایه ها را به هم زنجیر كرده و با زاویه مناسب Rotate دهید تا نتیجه كار شما شبیه به عكس 10 شود .

http://dadashmohsen.persiangig.ir/image/amozesh/photoshop/10.png
کسانی که به گرافیک و نرم افزارهای آن علاقه دارند حتما نام فتوشاپ ، نرم افزار معروف Adobe را زیاد شنیده اند. شاید بسیاری این نرم افزار را بهترین برنامه برای اصلاح و تغییرات عکس های خود بدانند. پس دست به کار شوید و 25 ترفند بسیار مفید درباره این نرم افزار را بیاموزید.



داغ کن داغ کن - کلوب دات کام
كلمات كلیدی : آموزش ، فتوشاپ ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic